четвер, 19 серпня 2021 р.

    Тези

науково-дослідницької роботи на тему

«Рідкісні та зникаючі первоцвіти Світловодського району.

                             Проблеми їх охорони.»

 

Автори: Іоненко Діана,                     учениця 9 класу 

               загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. № 1

 

               Голіков Нікіта,                    учень 9 класу         

               загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. № 1

 

Наукові керівники: Гончарова Р.О., учитель біології              

                 загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. № 1

                 Запорожець Олександр Сергійович

                 лісничий Крилівського лісництва

                 ДП «Світловодське лісове господарство»

      Рослинність є важливим компонентом біосфери, без якого останнє існувати не може. Саме рослини є першоджерелом життя на Землі. Рослинний світ дуже чутливо реагує на зміни екологічних факторів і є чітким показником обсягу антропогенного впливу на природу. В Україні зростає біля 5 тис. видів рослин природної флори. Однак останнім часом природнє середовище життя рослин через перевантаження відпочиваючими, з їх дикунським ставленням до природи, винищенням рідкісних (як декоративних так і лікарських рослин) вирубування дерев, спричинені  людьми пожежі, дуже змінюється, а разом змінюється і флора. Охорона рослинного світу забезпечується державою. Однак рослини, а серед  них особливо вразливими є рослини-первоцвіти, продовжують страждати від діяльності людей.

      Мета нашого дослідження – вивчити різноманітність рослин-первоцвітів Світловодщини на природноохоронних  територіях, а також на території Крилівського лісництва ареал їхнього поширення, чисельність, динаміку відновлення не обраних ділянках,  доповнити список первоцвітів, які потребують охорони і застосування природноохоронних  заходів на цих територіях.

       Серед завдань було вивчити поширення рослин – первоцвітів  їх різноманітність і чисельність на визначених територіях, скласти описи рослин-об’єктів дослідження, та виготовити пам’ятку «Збережемо первоцвіти» з метою пропаганди збереження рослин.

      Проведені дослідження дозволили вивчити біологічні особливості рослин-первоцвітів Світловодського регіону, виявити динаміку відновлення таких рослин у Крилівському лісництві.

        Пропонується внести вивчені рослини – первоцвіти  до переліку рослин, які потребують регіонального захисту та проводити цілеспрямовану інформаційну роботу серед населення про збереження і захист рослин - первоцвітів.   

Відділення: природничо-математичне


Немає коментарів:

Дописати коментар

  Міжнародний день біологічного різноманіття https://www.facebook.com/share/p/14DrbBpmAXW/