Відкриті уроки


Урок біології у 7 класі

"Домашні улюбленці,турбота про них"

https://docs.google.com/presentation/d/1poO0HGWTVbPEuT5VnbPuCzM-pQLC4w-2/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true

Урок хімії у 7 класі 

Вода,склад води,поширеність у природі,фізичні властивості води

Всесвітньому дню води присв'ячується

https://docs.google.com/presentation/d/1voWP5GPD6AOgbvNtRn8s4NRWAMBiy6Kt/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true


Урок біології  у 8 класі з теми

"Робота серця"

https://docs.google.com/presentation/d/1WWucNXb5K2krWKXXRIARGQzIvkMhrJ8v/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true


Сценарій виступу екологічної агітбригади


https://docs.google.com/document/d/1MrxgDP_5oIQ0U9hAae3iwFDIb6_VCx-j/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true 

Ілюстрації до лабораторної роботи з біології у 10 класі з теми "Вивчення будови статевих клітин"

(за посиланням)

https://docs.google.com/presentation/d/1x5g-kRjs8y0KddJVkstsgV215yQFnAWq/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true


Урок природознавства у 5 класі "Екологічні проблеми України і їх вирішення.

(за посиланням)

https://docs.google.com/presentation/d/135B6tX7EMSPSJdoXQ8OsooB8zXm-_F3V/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true



Практична робота  з біології у 6 класі "Їстівні та отруйні гриби нашої місцевості"

(за посиланням)


https://docs.google.com/presentation/d/18GVnXNQbYL6Js6Rw9cwTduZvAUmdhSXx/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true


Урок біології  в 9 класі до Дня Землі

(за посиланням)



https://docs.google.com/presentation/d/1F8jhVL_ZXdMbI8iAD1ZEAhu10I1vaAPo/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true



Урок біології в 10 класі 

"Модифікаційна мінливість" 

(Математика на уроці біології)

за посиланням: 

https://docs.google.com/presentation/d/1OQjuaMdQMWogDghXgRqTTZc05R05DUDp/edit?usp=sharing&ouid=113547707013240998449&rtpof=true&sd=true





Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.  №1

ім.Героя Радянського Союзу І.К.Конька

 Урок хімії

  з теми  «Оксиди, їх класифікація

                                             склад, номенклатура»

 

                                        (8 клас)

 

 

                                                                        Підготувала учитель

                                                                                                        Гончарова Р.О.

                                                                                     м. Світловодськ , 2020 р.

Тема уроку: Оксиди, їх класифікація, склад, номенклатура

 

Мета

навчальна: формування знання учнів про класифікацію, особливості будови, назви

        оксидів за сучасною номенклатурою, вчити наводити приклади основних,

        кислотних і амфотерних оксидів, познайомити з оксидами в природі і житті

                  людини

розвиваюча: формувати навички складання формул бінарних сполук, вміння систематизувати

                  матеріал, складати схеми, узагальнювати та робити висновки.

виховна:  формувати свідомий інтерес до вивчення предмету, допитливість, спонукати до

                 збереження такого ресурсу Землі як вода.

 

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

 

Обладнання: Періодична система елементів Д.І.Менделеева, зразки оксидів СuOCaOFeO,

                    MnO2, SiO2

 

 

Хід уроку:

                                                             Девіз уроку «Добре того вчити, хто хоче все знати»

І. Організація класу

  Учні зачитують девіз уроку

  Вчитель: сьогодні ми познайомимося із відомими в одночас невідомими речовинами відкриємо            

                   їх як дослідники

 

ІІ. Мотивація

Здогадайтеся про яку речовину йдеться

1.      «Вона складає 2/3 маси нашого тіла ,вгамовує спрагу, знімає втому, без неї неможливі процеси в живому  організмі, без неї важко приготувати їжу, її шукають і поки що не знаходять на інших планетах, вона і є саме життя»

(Учні: мова йде про воду)

 

Яка хімічна формула цієї речовини? ( Н2О )

2.      «За стандартних умов – це безбарвний газ, без запаху, важкий за повітря  в 1,5 рази, добре розчиняється у воді. З нього та води рослинив процесі фотосинтезу утворюють органічні речовини»

(Учні: вуглекислий газ)

Його формула СО2

Учитель

     Що спільного в цих сполуках?

    (Складаються з двох елементів, один з яких Оксиген)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

      Як називаються сполуки (Оксиди)

      Конструюємо визначення оксиду (учні з допомогою вчителя)

 

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку

V Вивченні нового матеріалу

1.    Що таке оксиди, їх  загальна формула?

(учні записують у зошит визначення, формулу ЕхОу)

2.      Класифікація оксидів (схема на дошці, вчитель  її коментує)

                                                                               Оксиди

        

                                          Солетворні                                                    Несолетворні

                                              (під час реакції                                                         (солі не утворюють)

                                               утворюються солі)                                                          СО, N2O,NO

 


                        основні             кислотні        амфотерні

                          Na2O            SiO2                     BeO

                          CuO              P2O5                   Al2O3

                          FeO              Mn2O             ZnO

              Основним оксидам відповідають основи

              Кислотним -------------  кислоти
              Амфотерним ----------- амфотерні гідроксиди 

               



3.      Назви оксидів складаються за схемою :

    Назва елементу (валентність якщо вона змінна) + оксид

    Наприклад: учні працюють із таблицею № 8   с.91 підручника

           Потренуймося:

1.    Назвіть оксиди за хімічними формулами (гра «Ланцюжок»)

              Li2O                         B2O3

              MgO                         CrO3

                             P2O5                         CuO

                2.   Складіть  хімічні формули оксидів за їхніми назвами

              Кальцію оксид                        Калій оксид

             Ферум (І) оксид                      Хлор (І) оксид

             Ферум (ІІІ) оксид                   Фосфор оксид

 

4.      Поширення  оксидів у природі

Робота з підручниками: самостійно прочитати на с.92 підручника і виписати назви оксидів в зошит

5.      Застосування оксидів

(Робота в групах)

Завдання: прочитати на с. 93 підручника і скласти таблицю за схемою

 

Назва оксиду

Як використовуються

 

 

Взаємоперевірка в групах

VI. Узагальнення та систематизація знань.

1.      Презентація  (учні за індивідуальним завданням готують заздалегідь)                            «Вода – найпоширеніший оксид у природі»

2.      Гра «Третій зайвий»

Завдання:  1) знайдіть зайвого в кожному рядку

                        а) CаOSO3,  CuO

                        б) P2O5, FeO SO2

                        в) Al2O3 Zn(OН)2 Fe2O3

                        г) SO3 ,H2SO4, CuO

                   2) назвіть всі записані оксиди (учні виконують у зошиті)

               3. Узагальнююча бесіда:

                  Повертаймось до нашого девізу

-        що ми сьогодні вивчили?

-         що таке оксиди?

-         як їх називати?

-         що найбільше вразило в інформації про воду?

-         чому воду треба берегти?

-         як це можемо зробити всі ми?

  VІІ. Домашнє завдання

           Параграф 24 (опрацювати), вправа 1, 2 (письмово) с. 94

Немає коментарів:

Дописати коментар

                                                           STEM-весна 2024                                               Урок пізнаємо прир...